
Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie informuje, że w dniach 12.06.2026 r. – 17.06.2026 r. prowadzony będzie nabór wniosków o organizację staży, które będą realizowane w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Myszkowie II" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.
Uczestnikami projektu mogą zostać:
a) osoby młode, kobiety jak i mężczyźni (w wieku 18-29 lat), w tym w szczególności
- osoby należące do kategorii tzw. młodzieży NEET (tj. nie pracujące, nie kształcące się i nie szkolące się),
- osoby samotnie wychowujące dzieci,
- osoby opuszczające pieczę zastępczą,
- osoby pochodzenia migranckiego;
b) osoby znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy tj.:
- kobiety,
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby o niskich kwalifikacjach.
W szczególności zapraszamy organizatorów, którzy zapewnią uczestnikom projektu możliwość zdobycia umiejętności/kompetencji cyfrowych, niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, istotnych dla regionalnych/lokalnych specjalizacji oraz związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.
Do wniosku należy dołączyć aktualne zaświadczenie z ZUS/KRUS o niezaleganiu w opłacaniu składek, oraz zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o nieposiadaniu zaległości podatkowych.












