Nabór wniosków o organizację STAŻY – EFS +

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie informuje, że w dniach 12.06.2026 r. – 17.06.2026 r. prowadzony będzie  nabór wniosków o organizację staży, które będą realizowane w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Myszkowie II" współfinansowanego  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Uczestnikami projektu mogą zostać:

a) osoby młode, kobiety jak i mężczyźni (w wieku 18-29 lat), w tym w szczególności

  • osoby należące do kategorii tzw. młodzieży NEET (tj. nie pracujące, nie kształcące się i nie szkolące się),
  • osoby samotnie wychowujące dzieci,
  • osoby opuszczające pieczę zastępczą,
  • osoby pochodzenia migranckiego;

 
b) osoby znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy tj.:

  • kobiety,
  • osoby w wieku 50 lat i więcej,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • osoby o niskich kwalifikacjach.

W szczególności zapraszamy organizatorów, którzy zapewnią uczestnikom projektu możliwość zdobycia umiejętności/kompetencji cyfrowych, niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, istotnych dla regionalnych/lokalnych specjalizacji oraz związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.

Do wniosku należy dołączyć aktualne zaświadczenie z ZUS/KRUS o niezaleganiu w opłacaniu składek, oraz zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o nieposiadaniu zaległości podatkowych.

Załączniki:

Informacje o publikacji dokumentu